top of page

BIM akademie zavítala do Kladna

Konkrétně z Ostravy do Kladna se na uplynulých 14 dní přestěhoval další projekt letošní BIM Akademie. První letošní akce - Zimní škola BIM modelování se uskutečnila v Ostravě na přelomu února a března. Sešli se zde studenti stavebních průmyslovek z moravského regionu a od pondělí 13. května 2024 BIM akademii po dobu dvou týdnů hostila Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kladno. Dvoutýdenní soustředěné praxe se zúčastnili studenti 3. ročníku.Škola hrou? Nikoliv!

Snahou soustředěné praxe bylo za asistence lektorů BIM akademie navodit atmosféru architektonického a projekčního ateliéru. Před tím se však seznámili s posledními trendy při zaměřování staveb. Vyzkoušeli si sběr dat pomocí pozemních 3D laserových skenerů i sběr dat pomocí bezpilotních prostředků (dronů), seznámili se s následným zpracováním dat z těchto přístrojů. V rámci přípravy zahájení činnosti dočasného ateliéru nesmíme zapomenout ani na projektovou fázi, kdy studenti měli příležitost se zdokonalit v 3D/BIM modelování za asistence lektorů - architektů a projektantů z praxe. Ti ostatně byli k dispozici po celou dobu konání soustředěné praxe.Praxe hrou!

Jak by to v praxi mohlo vypadat ve středně velkém projekčním ateliéru? To si dvacet sedm studentů vyzkoušelo na konkrétním projektu 3D/BIM pasportu objektu školy. Z pohledu budoucích stavařů se bezesporu jednalo o jedinečnou příležitost vyzkoušet si na reálném projektu týmovou spolupráci a komunikaci na principech metody Informačního modelování staveb (BIM). BIM Akademie - soustředěná praxe v Kladně však nebyla poslední aktivitou v tomto (akademickém) roce.

Co bude dál? Praha i Pardubice

BIM Akademie se postupně představí v Praze i Pardubicích. Ještě před ukončením školního roku 2023/2024 se uskuteční pod hlavičkou BIM Akademie v prvním červnovém týdnu (3.-.6.6.) odborná praxe pro studenty SPŠ Zeměměřické a Geografického gymnázia v Praze. Po prázdninách (9.-.13.9.) se opět po roce vrátí studenti ze stavebních průmyslovek z celé České republiky na BIM Akademii do Pardubic, kterou bude hostit Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice.9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


bottom of page